czwartek, 27 września 2012

Akcja - Kobieta na siłowni

To miejsce powstało z myślą o tym, aby stworzyć pewnego rodzaju bazę wiedzy, z której będą mogły korzystać kobiety, które chciałyby rozpocząć zmagania z treningiem siłowym lub po prostu trochę więcej się o nim najpierw dowiedzieć.

Sama kiedyś zaczynałam i wiem, jak ciężko było znaleźć pewne informacje, a potem ocenić czy są wartościowe, czy nie w sytuacji, w której tak naprawdę nie ma się zbyt wiele wiedzy w tym zakresie. Dlatego też postanowiłam zebrać w jednym miejscu wszystko to co mi pomogło na początku, co pomaga mi teraz i to z czego pewnie jeszcze nie raz skorzystam.Mam nadzieję, że coś dla siebie znajdziecie tutaj również Wy i że Wam to miejsce również pomoże w odpowiednim nastawieniu i przygotowaniu się do treningu siłowego. 

Poszczególne zakładki będę uzupełniane, pojawi się też zakładka Aktualności, w której znajdziecie informacje o tym kiedy i jakie materiały zostały dodane. Krótko o tym co znajdziecie w zakładkach znajdujących się z lewej strony:

Informacje o akcji - to strona startowa, czyli ta, którą teraz czytacie ;)

Zestawy treningowe - to zbiór źródeł, w których znajdziecie sprawdzone, gotowe do wykorzystania plany treningowe.

Artykuły na temat treningu siłowego - to zakładka, w której znajdziecie linki do artykułów, postów lub dyskusji, z którymi warto się zapoznać. Będą tam źródła ogólnie o treningu siłowym, o treningu siłowym kobiet, jak zacząć, jak ćwiczyć na siłowni, a jak w warunkach domowych. Będzie również obalanie mitów, rozwiewanie wątpliwości i obaw. 

Dodatkowe artykuły - to sekcja zawierająca nieco bardziej psychologiczne podejście do tematu, ale nie tylko. Również artykuły, które pośrednio odnoszą się do treningu.

Artykuły - dieta - jak wiadomo dieta to podstawa, dlatego uznałam, że takiego działu nie może tutaj zabraknąć. Znajdziecie tam niezbędne artykuły o tym, jak ustalić zapotrzebowanie, rozkład btw, posiłki, zaplanować dietę, jak się przygotować do redukcji i jej nie zepsuć. Znajdą się tam również artykuły o tym, co jest wartościowym produktem, a co nie oraz artykuły nie bezpośrednio związane z ustalaniem diety, ale również traktujące o tematyce wchodzącej w zakres odżywiania. 

Artykuły z blogów - zebrane ciekawe posty z blogów. 

Blogerki ćwiczące siłowo - to lista blogerek, które zmagają się z treningiem siłowym na siłowni i w warunkach domowych.

Ćwiczenia wspomagające - to zbiór materiałów dotyczących treningów, którymi można uzupełniać trening siłowy, czyli interwały, aeroby i inne. Ale również znajdziecie tutaj co nieco o rozciąganiu, kontuzjach oraz treningu w dość wyjątkowej sytuacji, jaką jest ciąża. Dodam, że są to nie tylko artykuły, ale też przykłady konkretnych ćwiczeń i zestawy treningowe. 

Polecane strony i literatura - tutaj znajdziecie strony, na które warto zaglądać oraz książki, z którymi warto się zapoznać. 
Wszelkie pytania czy sugestie możecie wpisywać w komentarzach ;)


3 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Dzięki ;)
   A Ty gdzie się podziewasz ? Co to za kasowanie bloga :(

   Usuń
 2. Zastanawialiście się kiedyś czemu ludzie na siłowni, klubie lub innych podobnym miejscach skupiają na was swój wzrok ?
  Może dlatego że robicie coś, czego robić nie powinniście ?
  Przedstawiam wam artykuł "Sportowy savoir vivre, czyli czego nie robić w klubach sportowych"
  Może uda wam się uniknąć wpadek i tym podobnych sytuacji podczas waszego treningu.


  OdpowiedzUsuń