Artykuły - dieta


Co jedzą Ladies - link - informacje o dobrych źródłach białka, węglowodanów, tłuszczy.

Co Nam daje natura - link - nieco szerzej niż w pierwszym linku o produktach żywnościowych wartych uwagi oraz tych, które lepiej omijać.

Podstawy układania diety - link - post o tym, jak sobie poradzić z rozdzieleniem białek, tłuszczy i węgli na poszczególne posiłki, pokazane dokładnie krok po kroku i objaśnione.

Podstawy układania diety na konkretnym przypadku - link - przypadek konkretnej dziewczyny, której pomaga autor poprzedniego postu w ułożeniu diety. Może prześledzenie tego wątku komuś pomoże w poradzeniu sobie z własnym jadłospisem.

Zapotrzebowanie kaloryczne, skł. prod. żywnościowych, % bf - link - wzory i wyjaśnienia jak policzyć poszczególne elementy oraz kilka przydatnych linków.


Przykładowy jadłospis dla kobiety od podstaw - link - ustalanie zapotrzebowania kcal, podział na rozkład bwt pokazany na konkretnym przypadku, do tego jadłospis zgodny z wyliczeniami. Dla osób, które nie wiedzą jak podejść do tematu ;)

Dieta - ułóż sama - link - obszerny post, w sumie chyba zebranie informacji, które pojawiają się w innych krótszych artykułach w jednym, czyli m.in. jak wyliczyć zapotrzebowanie, rozkład bwt, jak to podzielić na posiłki. Wszystko też krok po kroku.

Pierwsza redukcja - przygotowanie do diety - link - artykuł o tym na jakie pytania warto sobie odpowiedzieć, jak powinien wyglądać okres przygotowawczy oraz czego nie należy robić.

Dieta odchudzająca - komponowanie posiłków, znaczenie odpoczynku - link - długi post, ale jest trochę informacji. Poza tym napisany przystępnym i prostym językiem. 


10 wskazówek żywieniowych link - krótki tekst o systemie dietetycznym Precision Nutrition.

Fruktoza w owocach link - przydatne tabelki z zawartością fruktozy w owocach.

Otręby - a dlaczego nie ? link - krótko o tym, dlaczego otręby nie są potrzebne w diecie.

Oszukane posiłki lekarstwem na monotonię dietetyczną - link - post o oszukanych posiłkach (tzw. cheat meal), jak do tego podejść, kto może stosować, itp.

Jem mniej niż x kcal i nie chudnę - link - wyjaśnienie dlaczego niskokaloryczna dieta się nie sprawdza i jak z tego wyjść.

Mity w odżywianiu - link - przestawienie 4 popularnych mitów i ich wyjaśnienie.

Upiorna twarz żywności link - wątek poświęcony temu co kryje się pod pojęciem "tania żywność", skąd ona się bierze, jaki to ma przełożenie na Nas, dołączone ciekawe filmiki. Ogólnie taki wątek uświadamiający, otwierający oczy na to czego wiele osób nie jest świadoma. 

Przemyślana redukcja - link - nieco luźniejszy tekst o tym, jak należy podejść do redukcji.

Jak najłatwiej spieprzyć redukcję link - czyli najczęstsze powody, które niweczą wszelkie starania.

Dlaczego większość diet nie działa link - diety posegregowane w grupach ze względu na podobieństwo i wyjaśnione dlaczego nie działają, co na to wpływa.

Zaburzenia odżywiania (ED) - link - czym są zburzenia odżywiania, skąd się biorą, anoreksja i bulimia. 


NOWE !!! Dieta prawidłowo zbilansowana - link - czyli o podstawowych składnikach diety raz jeszcze. Krótki artykuł, ale najważniejsze informacje są w nim zebrane. W komentarzach dyskusja o jajkach i ich wartości. 
Inspiracje kulinarne - link - dział z przepisami.Informacje o spalaczach - link - czyli co, kiedy, po co, dla kogo ;) Takie podstawowe informacje na ten temat.

Leksykon odżywek - link - dział poświęcony odżywkom, znajdziecie tam zdjęcia, opnie i inne informacje. 

Białko dla kobiet - link - wątek poświęcony różnym białkom dla kobiet, w formie dyskusji i doświadczeń kobiet, które ich używały. 


Jeżeli masz pomysł odnośnie tego, co powinno się tutaj znaleźć, podziel się Nim w komentarzu. W ten sposób będzie można dostosować to miejsce również do Twoich oczekiwań ;) 
Jeżeli widzisz, że któryś link nie działa albo przenosi nie tam gdzie powinien, proszę zostaw informację o tym w komentarzu ;)

Za wszystkie komentarze, wskazówki i porady dziękuję :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz