Ćwiczenia wspomagające


Rozciągające - link - zbiór propozycji ćwiczeń rozciągających z dołączonymi filmikami, częściowo ćwiczenia mniej popularne. 

Rozciąganie - link - artykuł nieco starszy, ale nadal sporo wartościowych informacji. Czym jest "stretching", co daje, podstawowe zasady, techniki wykonywania, przykładowe ćwiczenia i wiele innych.

Stretching - link - bardzo podstawowe informacje o rozciąganiu, tak jakby krótkie streszczenie tego artykułu powyżej.

Stretching - rozciąganie mięśni - link - bardzo ogólnie o rozciąganiu oraz zestawy ćwiczeń na różne partie mięśniowe. 

Stretching - rozciąganie - link - kilka ogólnych informacji teoretycznych oraz praktyczne przykłady tego, jak należy rozciągać poszczególne partie mięśni.

Wytrzymałościowe - link - spory zbiór tego typu treningów, naprawdę jest w czym wybierać.

O treningach GPP - link - bardziej teoretycznie o tym, czym jest taki trening, jakie są jego rodzaje, ćwiczenia kwalifikowane do tego treningu i w dalszej części przykład takiego treningu krok po kroku.

Interwały - cz. 1, cz.2, cz. 3 - sporo niezbędnej wiedzy, czyli co to właściwie są interwały, co oznaczają dla organizmu, dla kogo takie treningi, przykłady, itp. Sporo czytania dla zainteresowanych.

Trening interwałowy (HIIT) - link - krótki post z najważniejszymi informacjami.

HIIT - optymalny trening do zrzucenia tłuszczu - link - czyli o interwałach z perspektywy ich efektywności w redukcji.

HIIT - link - zbiór badań

Utrata tłuszczu - demitologizujemy aeroby - link - ogólnie o tym, dlaczego aeroby nie są skuteczne w redukcji tkanki tłuszczowej. 

Aeroby - przydatne czy nie - link - post uzupełniający do poprzedniego artykułu, czyli co nieco o tym, dlaczego niektórzy nie powinni z nich całkiem rezygnować i kto powinien jednak od nich zacząć.

Ćwiczenia w ciąży i w okresie połogu - link - co wolno, czego nie wolno w kolejnych etapach ciąży, na co zwrócić uwagę, przykłady ćwiczeń wraz z ilustracjami.

Zestaw ćwiczeń korekcyjnych - link - różne zestawy ćwiczeń korekcyjnych związanych z popularnymi wadami postawy.

FAQ - kontuzje i nie tylko - link - trochę słów o kontuzjach, o tym jak do nich podejść, sporo ciekawych linków.

Trzaski i ból w kolanie - link - artykuł poświęcony problemom z kolanami, na co zwrócić uwagę, kiedy udać się do lekarza i kwestia suplementacji w diecie.


Aerobiczna 6 Weidera (A6W) Fakty i mity - link - kilka słów o tych ćwiczeniach i treningu brzucha.


NOWE !!!  Aeroby od A do Z i nie tylko - link - pierwsza część artykułu poświęcona została na przedstawienie różnych typów ćwiczeń (m.in. aerobowe, anaerobowe, oporowe). W drugiej możemy poczytać już o samych aerobach, aczkolwiek wszystko pisane jest bardziej z perspektywy takiej codziennej normalnej aktywności i aerobów traktowanych bardziej rekreacyjnie.

NOWE !!!  Aerobowy sukces - link - artykuł skupia się przede wszystkim na trzech kluczowych kwestiach w sytuacji, w której aeroby są traktowane jako element odchudzania. Czyli jak zwiększyć ich efektywność w trzech krokach oraz jakie są sposoby na urozmaicenie aerobów.
Jeżeli masz pomysł odnośnie tego, co powinno się tutaj znaleźć, podziel się Nim w komentarzu. W ten sposób będzie można dostosować to miejsce również do Twoich oczekiwań ;) 
Jeżeli widzisz, że któryś link nie działa albo przenosi nie tam gdzie powinien, proszę zostaw informację o tym w komentarzu ;)

Za wszystkie komentarze, wskazówki i porady dziękuję :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz